Google+ Badge

Papağanların cinsiyetini anlamak oldukça zordur çünkü; erkek ve dişi papağanların birbirinden ayırt edici özellikleri pek yoktur.
Papağanınızın cinsiyetini anlamak için iki farklı yöntem vardır. Birincisi fiziksel yöntem, ikincisi ise kimyasal yöntemdir. Fiziksel olarak olayı çözebilmek için papağınızı avuç içinize alarak kafası aşağıya bakacak şekilde dik tutunuz. Daha sonrasında karınlarının altındaki "leğen kemiği" dediğimiz kemiği parmağınızla hafifçe üzerinde gezdirin.
Eğer kemiklerin arası birbirine çok yakın, neredeyse bitişik gibi ise o papağanın cinsi dişidir.
Aynı şekilde elimizi gezdirdiğimizde leğen kemiklerinin arasında belirgin bir boşluk varsa o papağan erkektir.
papağanın cinsini nasıl anlarız

Kimyasal olarak çözümlemek istediğimizde ise daha garanti bir sonuca varırız ve bu da DNA testidir.
Dna testi yaptırabilmek için kuşunuzdan kan örneği ya da tüy örneği alıp "Papağan DNA testi" yapabilen kurumlara göndermelisiniz. Bunun elbet bir ücreti var ve bu ücret 50 lira civarında değişiyor.


Madagaskar papağanlarında cinsiyetini anlamak için ekstra özel bir durum vardır. Fakat bu durum çoğu papağan için geçerli değildir. Papağanın kafa rengi ve ayaklarının arasının açıklığı cinsiyet belirleme de yüksek oranda etkilidir. Erkek madagaskar papağanlarının kafasının rengi gri renklere kaçabilir ve ayak aralıkları fazladır. Dişi papağanlarda ise bu tam tersinedir.
madagaskar papağanı cinsiyeti nasıl anlaşılır

Ogulcan K. Hakkında

Bozukdisk yazarı olarak karşılıksız yardım'ı benimsedim.
«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Önceki
Önceki Kayıt

1 yorum:

 1. Ailevi tüm dna testi için hizmetinizdeyiz..

  “Acaba çocuğumun gerçek babası mıyım?” sorusu, son yıllarda binlerce kişinin hastane ve laboratuvarların kapısını aşındırmasına neden oldu.

  Türkiye genelinde resmi rakalamlar ile günde 100 resmi olmayan rakamlar göre 250 kişi babalık testi için özel hastahanelere başvuruyor ve fiyatlar 1500 TL ‘den 5000 TL ‘ye kadar değişkenlik gösterebiliyor.

  21 Yıldır yerli sermaye ile hizmetinizdeyiz annelik , babalık ve kardeşlik testleri için yüksek teknoloji laboratuvarımız dan yararlanrak hizmetinize sunuyoruz! Tüm testlerimiz %99 doğruluk derecesine sahiptir %1 kısım iste genel olarak oluşabilecek aksaklıklar göz önüne alınarak hesaplanmıştır.

  Babalık Testi

  Oldukça kolay bir şekilde yapılabilen ve kısa süre içerisin de sonuçlarını alabileceğiniz babalık testi için sizlere hizmet vermekteyiz.

  Annelik Testi

  Genelde evlatlık olduklarını düşünen aile bireyleri tarafından yapılan test biçimi annelik testidir bu test için de sizlere hizmet verebilmekteyiz.


  Kardeşlik Testi

  Genelde miraz davaları ve buna benzer davaların açılmasın dan önce şüpheleri gidermek için yapılan kardeşilik testi konusunda da uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkürler. Yöneticiler tarafından incelendikten sonra cevap verilecektir.